Coraz więcej osób jest zainteresowanych naturalnym leczeniem niektórych schorzeń. To dobrze, ponieważ jest wiele roślin, które mogą wspomagać pracę poszczególnych narządów i wspierać walkę z nieprzyjemnymi schorzeniami. Przykładem takiej rośliny może być na ostropest. Jak działa ta roślina i kiedy warto po nią sięgnąć?
Właściwości ostropestu
Większość osób zainteresowanych naturalnymi metodami leczenia wie, że mielony ostropest doskonale działa na wątrobę. Jest on stosowany w przypadku różnych schorzeń – marskości wątroby, schorzeń woreczka żółciowego, wirusowego zapalenia wątroby. Ostropest mielony może być stosowany także w przypadku problemów z hemoroidami, wzdęciami, czy odbijaniem się. Roślina stosowana jest również w przypadku problemów z silnymi migrenami, udowodniono że pomaga również osobom z chorobą lokomocyjną.
Dawkowanie
Warto pamiętać o tym, iż mimo wielu właściwości leczniczych mielonego ostropestu rośliny nie można nadużywać. Optymalną dzienną dawką tego składnika są trzy – trzy łyżeczki. Ostropest można podawać wspólnie z różnymi potrawami, na przykład sałatkami, zupami, czy warzywami na parze, ponieważ jego smak nie jest wyrazisty, zatem z pewnością nie zepsuje potrawy.